Today's Matches, Sunday, April 28, 2024 Live Football: Where to look? The action of the beautiful game will not stop, so inside Trade We show you the complete schedule of meetings for this day with schedules and broadcast channels. In addition, you can follow the different results of the football day in real time.
Peru – First Division
14:30 Alianza Atlético vs ADT Ligue 1 via Max
17:30 Melgar vs Alianza Lima via Ligue 1 Max
20:00 Universitario vs Comerciantes Unidos via Golf Peru
20:00 Deportivo Carcilazo vs Las Sangas via Ligue 1 Max
England – Premier League
8:00 AFC Bournemouth vs Brighton & Hove Albion via Star+, ESPN
8:00 Tottenham Hotspur vs Arsenal via Star+, ESPN
10:30 Nottingham Forest vs Manchester City via Star+, ESPN
Spain – La Liga
7:00 Cádiz vs Mallorca via Star+, ESPN
9:15 Granada vs Osasuna via DIRECTV
11:30 Villarreal vs Rayo Vallecano via DIRECTV
14:00 Real Betis vs Sevilla via Star+, ESPN
Italy – Serie A
5.30 Internacional vs Torino via Star+, ESPN
8:00 Bologna vs Udinese via Star+, ESPN
11:00 Atalanta vs Empoli via Star+, ESPN
11:00 Napoli vs Rome, via Star+, ESPN
1.45pm Fiorentina vs Sassuolo via Star+, ESPN
Germany – Bundesliga
8:30 Borussia M'gladbach vs Union Berlin via Star+, ESPN
10:30 Mainz 05 vs Cologne via Star+, ESPN
12:30 Darmstadt 98 vs Heidenheim, via Star+, ESPN
Portugal – Primeira Liga
9:30 Portimonense vs Moriense via GoldTV
12:00 Estoril vs Famalicao via Star+, ESPN
14:30 Porto vs Sporting CP via GoldTV
France – Ligue 1
6:00 Metz vs Lille via Star+, ESPN
8:00 Strasbourg vs Nice by Star+
8:00 Lorient vs Toulouse
8:00 Clermont vs Reims
10:05 Rennes vs Brest via Star+, ESPN
12:00 Olympique Lyonnais vs Monaco via Star+, ESPN
2:00 pm Olympique Marseille vs Lens on Star+, ESPN
Argentina – Argentina Super League
13:30 Argentinos Juniors vs Vélez Sarsfield via Star+, ESPN, TNT Sports
Bolivia – Football League
15:00 The Strongest vs Universitario de Vinto via Tico Sports
17:00 Independiente Petrolero vs San Antonio Pulo Pulo via Tico Sports
Brazil – Brasileiro
9:00 Premier, Flamengo vs Botafogo via Claro TV+
14:00 Cruzeiro vs Vitoria Via Globo, Premier 2
14:00 Globo, Corinthians vs Fluminense via Premier
16:30 Fortaleza vs RB Bragantino via Premier 2
16:30 Premier 3, Juventude vs Athletico-PR via Claro TV+
18:00 Internacional vs Atletico Goianians via SportTV, Premier
Chile – First Division
11:30 Everton vs Coquimbo Kingdom via TNT Sports
14:00 Huachipato vs Universidad Chile by TNT Sports
17:00 Colo-Colo vs Unión La Calera via TNT Sports
19:30 Sports Iquique vs Palestino via TNT Sports
Colombia – Primera A
15:00 Patriotas Boyaka vs Deportivo Basto, via RCN, Win Sports+
17:00 Deportivo Cali vs Junior by Win Sports+
17:00 Caldos vs America de Galle via Sports+
17:00 Atlético Bucaramanga vs Alianza Petrolera via Sports+
17:00 Jaguares de Córdoba vs Santa Fe via Win Sports+
17:00 Rionegro Águilas vs Fortaleza CEIF via Sports+
17:00 Millonarias vs Boyacá Chicó via RCN, Win Sports+
17:00 La Equidad vs Deportivo Pereira via Sports+
Envicado vs Medellin via Sports+ at 17:00
Ecuador – Primera A
12:30 Imbabura vs Independiente del Valle via GolTV, Star+, ESPN Extra
15:00 Macará vs Aucas via Star+, ESPN Extra
18:00 Emelec vs Barcelona via GoldTV
Paraguay – First Division
16:30 Guarani vs Nacional Asuncion via Tico Sports
16:30 May 2, Libertad via Tico Sports
19:00 Cerro Portino vs General Caballero via JLM Tico Sports
Peru – Second Division
10:45 UCV Moquegua vs Universidad San Martín
1:00 pm John Paul II College vs. Alliance University
15:15 Comerciantes Unidos vs Deportivo Municipal
Uruguay – First Division
8:00 Miramar Misiones vs Danubio by Star+, VTV+
13:00 Progresso vs Liverpool via Star+, VTV+
16:00 Cerro vs Nacional by Star+, VTV+
18:30 Defensor Sporting vs Wanderers via Star+, VTV+
Venezuela – First Division
16:00 Carabobo vs Portuguesa by Star+, ESPN 7, Meridiano Television
18:30 Puerto Cabello Academy vs Angostura