Watch Today's Matches, Sunday 7th April 2024 Football Live: Fixtures, Schedules, Channels, TV Streaming and Results Where to Watch Bet of the Day | Predictions | Game-Total

Today's Matches, Sunday, April 7, 2024: Where to watch Live Football? The action of the beautiful game will not stop, so inside Trade We show you the complete schedule of meetings for this day with schedules and broadcast channels. In addition, you can follow the different results of the football day in real time.

Peru – League 1

  • 13:00 ADT vs Deportivo Garcilaso Liga 1 Max
  • 15:30 Sporting Cristal vs Sporting Huancayo Liga 1 Max

England – Premier League

  • 9:30 Manchester United vs Liverpool Star+, ESPN
  • 11:30 Sheffield United vs Chelsea Star+
  • 12:00 Tottenham Hotspur vs Nottingham Forest Star+, ESPN

Italy – Serie A

  • 5:30 Frosinone vs Bologna ESPN, Star+
  • 8:00 Monza vs Napoli ESPN2, Star+
  • 11:00 Cagliari vs Atalanta ESPN4, Star+
  • 11:00 Hellas Verona vs Genoa Star+
  • 13:45 Juventus vs Fiorentina Star+, ESPN

Germany – Bundesliga

  • 8:30 Hoffenheim vs Augsburg Star+
  • 10:30 Wolfsburg vs Borussia M'gladbach Star+, ESPN

Portugal – Primeira Liga

  • 9:30 Chaves vs Portimonense Star+
  • 12:00 Moreirense vs Estrela GolTV
  • 14:30 Porto vs Vitória Guimarães GolTV

France – Ligue 1

  • 6:00 Brest vs Metz Star+
  • 8:00 Toulouse vs Strasbourg
  • 8:00 Reims vs Nice
  • 8:00 Montpellier vs Lorient
  • 10:05 Monaco vs Rennes Star+
  • 1:45 p.m. Nantes vs Olympique Lyonnais ESPN2

Argentina – Argentina Super League

  • 14:00 Barracas Central vs Instituto TNT Sports
  • 14:00 Atlético Tucumán vs Gimnasia La Plata ESPN Premium
  • 16:30 Racing Club vs Lanus TNT Sports
  • 19:00 River Plate vs Rosario Central Star+, ESPN Premium, TV Public

Bolivia – Football League

  • 15:00 Oriente Petrolero vs Wilstermann Tigo Sports
  • 15:00 Gualberto Villarreal SJ vs Bolivar Tico Sports
  • 18:30 Real Tomayapo vs Santa Cruz Tigo Sports
See also  University vs. Coquimbo Kingdom: Date, Time and When Night Cream 2024 | Soccer-Peruvian

Chile – First Division

  • 14:00 Union La Calera vs O'Higgins TNT Sports
  • 16:30 Coquimbo Unidos vs Cobreloa TNT Sports
  • 19:00 Spanish Union vs Universidad Chile TNT Sports

Colombia – Primera A

  • 16:00 Patriotas Boyacá vs Alianza Petrolera Wins Sports
  • 18:10 Jaguares de Córdoba vs Medellin Win Sports
  • 20:20 La Equidad vs Boyacá Chicó Win Sports

Ecuador – Primera A

  • 13:00 Independiente del Valle vs Libertad Star+
  • 15:30 Delfin vs Universidad Católica Star+
  • 18:00 University Tech vs Emelec Star+

Paraguay – First Division

  • 16:30 Sol de America vs Olympia Deco Sports
  • 19:00 2 de Mayo vs Sportivo Luqueño Tigo Sports

Uruguay – First Division

  • 8:00 Cero vs Rambla Juniors Star+, VTV+
  • 13:00 Fénix vs Liverpool Star+, VTV+
  • 16:00 Deportivo Maldonado vs Peñarol Star+, VTV+

Mexico – Liga MX

  • 13:00 Toluca vs Atlas TUDN
  • 19:00 Atletico San Luis vs Juarez Star+

According to the criterion of

Learn more

Read more

Local News